Як перестати боятися та почати діяти? Поради від бізнесмена та журналіста Олександра Сівака

Знаєте, що найчастіше заважає досягати успіху? Ні, це не зовнішні обставини чи оточуючі люди. Найбільший ворог – внутрішній страх. Через нього здебільшого ми не наважуємося зробити крок – змінити роботу, переїхати, відкрити свій бізнес. Хочете перестати боятися і стати сміливішими? 

Порадами ділиться Олександр Сивак – одеський журналіст, бізнесмен, видавець профільного видання «Судноплавство» та ідейний натхненник Торгівельного дому Strateg.

Як перестати боятися та почати діяти? Поради від бізнесмена та журналіста Олександра Сівака

Чому з’являється страх?

Коли людина народжується, вона вже перебуває у певному психологічному середовищі і переймає поведінку оточуючих. Тут є настрій та правила. Якщо дитину оточують тривожні люди, то вона переймає цей стан. Він стає звичним. Накладається своє сприйняття дійсності. І тоді вже доросла людина, а не дитина, боїться ухвалювати рішення, відкидає все нове. Зараз дуже модно говорити: перебуває у зоні комфорту. Саме вона провокує знаходити нові відмовки, щоби нічого не змінювати. Адже умовно - теплий диван краще, щоб похід у гори. Однак така поведінка посилює нервозність та невдоволення власним життям. Згодом формуються фобії. І день Х так ніколи й не настає.

Буди сміливим та приймати рішення – це навик, якому потрібно вчитися. Це, як катання на велосипеді, - їдеш не з першого разу, а потім робить по інерції та м’язовій пам’яті.  

Як звести до мінімуму свій страх та навчитися діяти?

Прийміть свій страх

Боятися нормально. І це почуття відчувають усі, особливо коли йдеться про щось нове. Таким чином наш організм реагує на зовнішній подразник.

Сконцентруйтеся на першому кроці

Поставте собі невелику мету. Наприклад, ви хочете змінити роботу - відкрийте сайт з вакансіями і просто подивіться пропозиції на ринку. Або ви давно думаєте про те, щоб відкрити власний бізнес. Почніть з малого – визначте нішу та подивіться капітал, складіть бізнес-план. Коли ви зробите маленькі кроки, переходьте до великих. Наприклад, пошук приміщення для оренди. 

Репетируйте відповідальні моменти

Програвайте в голові, як розвиватиметься ситуація. Можете відтворити діалог перед дзеркалом. Робіть це в зручній обстановці, щоб вам було комфортно. Таким чином, підсвідомість підготується до майбутніх змін.

Намагайтеся приймати рішення швидко

Психологи довели: чим довше ви відкладаєте вирішення питання, тим важче воно дається. Бажано зважитися і почати робити перші кроки протягом 72 годин після того, як до вас прийшла ідея. А краще – дійте негайно. Це запорука успіху. 

Уявіть, які емоції у вас будуть після

Очікування виснажує та притупляє емоції. Подумайте, що ви відчуєте, коли ухвалите це рішення і воно повністю реалізується. Хочете відчути ці емоції насправді? Тоді треба діяти.

Подумайте про нові можливості

Нові рішення – це нові здібності. Краща робота або більший прибуток. Це надає крила. Уявіть, що ви отримаєте, якщо можете зробити всього один крок.

Встановлюйте точний час

Вам буде простіше виконувати задумане, якщо ви плануватимете. Немає нічого дивного, щоб записувати свої плани та мрії на папері, а їх виконання у календар смартфона.


Всі люди різні: хтось більш рішучий, хтось менш. Однак якщо кожен день тренувати навички прийняття рішень, ви зможете змінити своє життя.

Як перестати боятися та почати діяти? Поради від бізнесмена та журналіста Олександра Сівака

Написати відгук

Увага: HTML не підтримується. Використовуйте звичайний текст.
    Погано           Добре